“Батьківщина” пропонує Раді вигнати ЧФ із Севастополя

Опозиція знову запропонувала парламенту денонсувати підписану 2010 року в Харкові угоду між Києвом та Москвою, що подовжує перебування Чорноморського флоту в Криму після 2017 року.

Депутат із фракції “Батьківщина” Володимир Яворівський вніс на розгляд Верховної Ради законопроект “Про денонсацію угоди між Україною і Російською Федерацією щодо перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України”. Проект закону зареєстровано у парламенті 22 липня, повідомляє Цензор.НЕТ.

Нагадаємо, 19 червня Верховна Рада вже відхилила проект закону про денонсацію угоди між Україною і Росією щодо перебування Чорноморського флоту Росії на території України.

Законопроектом передбачалося денонсувати угоду, підписану 21 квітня 2010 року в Харкові та ратифіковану Верховною Радою України 27 квітня 2010 року.

У квітні 2010 року Росія та Україна підписали в Харкові угоду про продовження перебування Чорноморського флоту РФ в Україні після 2017 року на 25 років з можливістю подальшого пролонгації дії угоди на п’ятирічні періоди при взаємній згоді сторін. В обмін Україна отримала знижку при закупівлі російського газу на 100 доларів за тисячу кубометрів. Угоду було ратифіковано парламентом України 27 квітня 2010 року. Ратифікація супроводжувалася бійками та димовими шашками.

Згідно з документом, сторони продовжують дію угоди про статус і умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України від 28 травня 1997 року, угоди про параметри розділу флоту від 28 травня 1997 року і угоди між урядами двох країн про взаємні розрахунки, пов’язані з поділом Чорноморського флоту та перебуванням ЧФ РФ на території України від 28 травня 1997 року, на 25 років, – з 28 травня 2017 року з наступним автоматичним продовженням на п’ятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не повідомить письмово іншу сторону про припинення їхньої дії не пізніше, ніж за один рік до завершення терміну дії.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір