Мабуть, усі в нашій країні, крім, може, невеликого прошарку безнадійних ідеалістів, розуміють, що Україна – це чорна діра, де не діють навіть всеохопні закони ринкової економіки.

Скрізь вони працюють, у будь-якому куточку світу бізнесмен дбає про свою кишеню і намагається говорити мовою клієнта, але якщо йдеться про Україну й російську мову, то тут навіть бажання наживи поступається місцем прагненню не “опуститися” до обслуговування клієнтів (які несуть гроші у ці магазини!) українською.

Інтернет і преса рясніють свідченнями про кричущі випадки не просто відмови обслуговувати людей державною мовою, а й персональних образ з цього приводу. І чверть століття “лагідної українізації” лише погіршила становище.

У когорті місцевих “нетипових” бізнесів не можна оминути увагою мережу магазинів “АТБ”. У Києві на ниві російщення вони вирізняються кількома особливостями. По-перше, у більшості цих магазинів воліють делікатно замовчувати російське походження товарів. Про людське око ставлять помітку “Товар з Росії” на певну кількість продуктів, а переважну більшість залишають без поміток. По-друге, складається враження, що персонал магазинів змушують говорити чужою мовою. Немає інакшого пояснення фактам, коли дві касирки між собою говорять українською, а до покупців за секунду – російською. І третє: чомусь “АТБ” постійно продає російськомовні дитячі книжечки, і страшенно рідко – українськомовні. Не кажучи вже про казочки й іншу розважальну літературу, лише останнім часом ось що знайшлося в багатьох магазинах “АТБ”:

Дуже сумнівно, що існує нагальна потреба пхати українським дітям саме таку літературу, але видається, що це цілеспрямована політика мережі магазинів. На жаль, звертання до адміністрації мережі залишаються без відповіді, а спілкування зі співробітниками можна порівняти з намаганнями пояснити щось стовпові.

Нам хотілося б хоч таким чином привернути увагу громадськості й відповідних органів до, м’яко кажучи, не дуже гідної поведінки суб’єкта підприємницької діяльності, який живе нашим коштом, коштом громадян України.

Євген Шкодун

* * *

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 188
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  188
  Shares

Leave a Comment