Віталій Каценельсон, американський журналіст російського походження, вирішив провести експеримент: він сів на “інформаційну дієту”, тобто упродовж тижня дивився та читав лише російські ЗМІ, аби оцінити їх вплив на свідомість людини.

“Я виріс у Радянському Союзі і за радянськоюю традицією ненавидів Америку в дитинстві, але так тривало до 1989 року, коли впала Берлінська сіна і Холодній війні було покладено край. Упродовж свого свідомого життя я перебував у іншому інформаційному полі. Я читав американські та європейські газети, тому зараз, коли я відкрив газету “Правда”, я був вражений. Виявляється, російських військових в Україні не було і немає, Крим анексований законно, а у конфлікті на Донбасі винна Америка”, – пише журналіст у статті для видання Business Insider.

Вплив російської пропаганди на свідомість Віталій Каценельсон пояснює тим, що вона спрямована на ураження правої частини мозку, яка відповідає за емоційне сприйняття світу. Таким чином, ліва (логічна) частина мозку “відключається” і людина втрачає зв’язок із реальністю. Люди вірять у жахливі звірства української армії, у розпинання і вбивства дітей, просто не замислюючись над тим, що це цілковита брехня. Що більше у новинах неймовірних вигадок, то легше з часом стає вірити пропаганді. Практика показує, що люди звикли до жахіть у новинах. Новини, у яких розповідають про вбивства та самогубства, мають значно вищий рейтинг, ніж новини про народження панд.

“Я точно знаю, що не треба брехати у відповідь. Потрібно подавати факт і не вигадувати суджень. Проблема російських ЗМІ у тому, що чистий факт вони огортають фразами, які не мають зв’язку з реальністю”, – пояснив журналіст-експериментатор.

Крістіна Сінкевич

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment