Арктика набуває все більшої важливості, а це означає, що армія має знати як і вміти діяти в надхолодних умовах.

Дедхорс, місцевість на узбережжі Північного льодовитого океану на півострові Аляска – одне з найвідлюдніших місць Америки. Тут менше 50 жителів. Саме тут в кінці лютого відбулося навчання американських десантників – 128 бійців-парашутистів десантувалися в цьому полярному ландшафті, повідомляє www.realcleardefense.com.

Прочитайте також: Кінець “калашникова”

Навчання під назвою Spartan Pegasus 2017 включало десантування, зосередження, імітацію пошуку супутника. Усе це відбувалося за температури -37 за Цельсієм.

Як вказує видання, “пошук супутника” не можна вважати вигаданою легендою навчань: 1978 року в канадській Арктиці впав радянський супутник-шпигун, і команда канадських і американських військових мала розшукати й зібрати його уламки.

Зростання температури Землі підвищує важливість Арктики й Антарктики. Недоступні раніше ресурси скоро можуть бути в межах досяжності. Міністерство енергетики США оцінює запаси нафти в Арктиці до 90 млрд барелів, а також до 30% світових нерозвіданих запасів газу.

США не можуть залишатися осторонь активнішого освоєння Арктики й зважаючи на російський інтерес у цьому регіоні. Росія намагається реанімувати низку арктичних військових баз і претендувати на значну частину Арктики включно з Північним полюсом.

Як раніше повідомлявУкраїнський простір“, Росія погрожує світові новою “зброєю відплати”, яка має на меті знищення космічних об’єктів. Утім, експерти вважають, що Росія не може дозволити собі нової гонки озброєнь.

Євген Шкодун

* * *

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Shares

Leave a Comment