В Україні та поза її межами відбулись численні урочистості з нагоди 90-ї річниці створення Спілки української молоді.

Участь у святкуваннях взяло близько трьохсот представників організації з України, Канади, США, Німеччини, Бельгії, Австралії, Великобританії.

Спілка Української Молоді в Україні (СУМ) – молодіжна виховна організація, яка займається вихованням молоді на християнських та патріотичних засадах під гаслом «Бог і Україна». СУМ було засновано ще у 1925 році в Києві як підпільну організацію. Згодом її було розконспіровано, а лідерів спілки в березні 1930 року засудили на тривалі терміни ув’язнення на харківському процесі СВУ-СУМ. У 1946 році СУМ було відновлено в повоєнній Німеччині, й з того часу організація поширює свою працю на різні країни світу в Західній Європі, Північній і Південній Америці та Австралії. СУМ стає однією з двох найбільших українських молодіжних організацій діаспори, а її члени згодом стали впливовими громадськими діячами. В основі виховної системи СУМу є теоретичні напрацювання Григорія Ващенка (1878-1967) – відомого українського педагога, котрий вперше розробив систему національного виховання. Відтак виховна робота в СУМі безперервно триває вже майже сім десятиліть: за цей час у патріотичному дусі виплекано десятки тисяч молодих українців по цілому світі. В Україні ж СУМ почав офіційно діє з 1991 року. Окрім того спілка діє ще в 9 країнах: Німеччина, Франція, Бельгія, Британія, Естонія, Австралія, США, Канада та Аргентина.

А розпочалися урочистості у Львові, в Українському католицькому університеті, де представники Світової управи СУМ вручили найвищу організаційну відзнаку «Залізний хрест заслуги» родинам СУМівців Євгена Войцехівського та Віталія Волкотруба, які загинули в АТО, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України. Євген Войцехівський – член батальйону «Айдар», командир розвідувальної групи «Холодний Яр», загинув 7 липня 2014 року під час нападу озброєних терористів на комендатуру міста Щастя. Віталій Волкотруб, боєць 3-го полку спецпризначення, загинув 29 серпня 2014 року в бою під Ілловайськом під час виходу з оточення так званим зеленим коридором. Пам’ять героїв вшанували хвилиною мовчання.

CYM

«Уже 90 років під гаслом «Бог і Україна» та зі своїм кличем «Честь України – Готов боронити!» Спілка української молоді виховує тисячі українців по всьому світу як свідомих людей свого народу та інформує Західний світ про долю України», – привітав СУМівців голова її Світової управи Петро Дума.

«Найбільше, що з тих буремних часів я взяв для себе, це – відвагу приймати рішення, висловлювати думку та мати певну позицію. Особі, яка дорослішає, дуже важливо мати поряд когось, хто б допомагав їй формуватися як особистість, пізнавати ідеали. Я переконаний, що Спілка української молоді у цьому сенсі завжди добре виконувала це завдання», – своєю чергою зазначив Владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, який у 90-х роках належав до СУМ.

«Я вітаю вас як партнерів нашого університету, зокрема тому, що ми намагаємося сформувати правильну ціннісну основу, на якій стоїть наше життя. Вам важливо розуміти нові виклики майбутнього, щоб втілити головне завдання організації – «Честь України – Готов боронити!». Бо честь України у нинішніх умовах часто вимагає нестандартних підходів, зміни тактики, пріоритетів. Тож будьте відкриті. Просіть у Бога благословення на усі ваші справи», – привітав молодих спілчан проректор УКУ Мирослав Маринович.

Ігор Галущак
Фото прес-служби Львівської міської ради

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment