Всі ми мріємо про хорошу роботу і успішну кар’єру. І часом нашим бажанням заважають усталені стереотипи, які не дають зробити крок у потрібному напрямку. Існують міфи, які гальмують нас у досягненні професійних цілей. Ми беззастережно довіряємо цим твердженням і рідко чинимо інакше. Ознайомтеся з 7 міфами про професійну діяльність та зруйнуйте їх!

 


 

“Немає кар’єри без освіти”

 

Звичайно, без відповідної освіти ви не станете хірургом або прокурором, але щоб досягти успіху в багатьох галузях, диплом не є обов’язковою умовою. Ви можете стати успішним дизайнером, рекламістом, піарником, програмістом, журналістом спираючись виключно на свої навички та досвід. Достатньо буде завзяття, бажання і книжок.

 

Завжди можна почати з “нижніх поверхів” і без досвіду роботи, в цьому немає нічого страшного. Якщо ви мрієте стати телеведучим, то можете почати і з посади секретаря. Ви дізнаєтеся про діяльність компанії зсередини, будете в курсі – де і як себе можна проявити. Шлях не найлегший, але цілком здійсненний. До того ж, у багатьох компаніях прийнято підвищувати співробітників, які вже знайомі з внутрішньою структурою організації, аніж залучати людей ззовні.

 

“Довге резюме – це солідно”

 

Для більшості роботодавців достатньо грамотно упорядкованого, лаконічного і чіткого резюме, яке відповість на всі необхідні питання. Немає потреби перераховувати в подробицях всі ваші місця роботи, курси та інтереси. Розкажіть лише про останні та найбільш значущі посади, а додаткова освіта та інтереси мають відповідати вашій спеціалізації. Уміння виділити головне і правильно висловлювати свої думки – ось що цінне, а не п’ять сторінок тексту.

 

“До 30 років треба визначитися”

 

Не варто відмовлятися від своєї мрії, якщо вам за 40. Багато людей кардинально змінювали свою діяльність і в більш пізньому віці, це не заважало їм досягати успіху. Звичайно, ви вже навряд чи станете пілотом авіаліній, але існує багато інших сфер, в яких можна стати асом. Тож не варто шкодувати про “втрачені можливості”.

 


 

“Робота понад норму допомагає кар’єрі”

 

Іноді це так, але керівництво може так само вирішити, що ви занадто повільні й некомпетентні, тож не встигаєте робити всі справи вчасно. До того ж ви можете зіткнутися з перевтомою і стресом, що негативно позначиться на вашій продуктивності. Бувають різні робочі ситуації, але це не має ставати правилом.

 

“Зайнятість свідчить про ретельність”

 

Зрозуміло, не варто байдикувати на роботі, але й бути надто зайнятим теж не рекомендується. Не кажіть всім, що ви дуже зайняті і не можете їм допомогти. Бути постійно недоступним – небезпечно для кар’єри. Ви повинні намагатися завжди бути готові вислухати колег і за можливості посунути якісь завдання у своєму графіку.

 

“Критика – загроза кар’єрі”

 

Відсутність критичних зауважень про вашу роботу ще не означає, що керівництво повністю вами задовлене. А критика зовсім не означає, що ви потрапили в немилість і вас не цінують. Тому не варто в таких ситуаціях опускати руки, втрачати концентрацію і мотивацію.

 

“Треба тримати амбіції в секреті”

 

Мрієте стати керівником відділу, а пізніше і цілої філії? Не варто тримати це в найсуворішій таємниці, а в разі чого відмовлятися. Практично завжди компанії зацікавлені в амбітних співробітниках, тому що вони будуть намагатися якомога краще виконувати свої обов’язки і прагнути до результату, який буде вигідний і їм і компанії. А в разі вакансії керівництво вже буде знати, хто зацікавлений у новій посаді і хто ефективно там працюватиме.

 


 

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment