5 вправ для розвитку креативності

[adsense_id=”1″]

Одна випадкова іскра, що промайнула посеред темряви, може стати джерелом величезного багаття, котре освітить шлях уперед. Звісно, іскра – це ідея, а її витоки – креативне мислення.

 

Креативністю називають здатність людини до нестандартного мислення, ширше – до творчості. Це спроможність олівцем на папері чи будь-яким іншим способом створити нову концепцію розвитку або неймовірно ефектний і ефективний рекламний девіз.

 

Креативність потрібна у будь-якій справі, наприклад – написанні статей, створенні нових продуктів, і взагалі – у житті.

 

Зображення: www.npr.org

 

Ви справді не хочете бути творчими й креативними? Далі не читайте. Ті ж, хто хоче розвивати креативність і здатність до творчості – застосовуйте вправи, які ми вам радимо, і дуже скоро побачите просто таки вражаючі результати.

 

1. Вправа “Випадковості”

У тлумачному словнику української мови виберіть навмання два випадкових слова-терміни-поняття. Це просто – вказуєте пальцем на будь-якій сторінці у будь-яке слово, а потім – іще раз. Зіставте між собою ці слова. Спробуйте знайти щось, що поєднувало б ці слова, щось спільне. Придумайте найбожевільнішу історію, на яку здатні, наприклад про поиск тура до якоїсь країни чи міста, і про ті пригоди, які з таким туром пов’язані, що сталося з вами чи вашими друзями під час подорожі. Між вибраними вами поняттями у історії має бути чіткий взаємозв’язок. Ви не повірите – наскільки ефективно ця вправа тренує мозок, фантазію і творчість.

 

2. Вправа “Божевільний архітектор”

Аркуш і маркер чи фломастер є? ОК, малюємо що? – правильно, будинок. Але до початку малювання необхідно вибрати 10 випадкових слів. Ну, це матиме такий вигляд, начебто вам – архітекторові – замовили проект будинку, але в клієнта є 10 вимог, які неодмінно мають бути врахованими. Обрані 10 слів – це і є вимоги. Вони мають бути якомога більш різноплановими. Наприклад, у вас є слово-вимога “лимон” – зробіть стіни лимонного кольору; є слово “море” – вкрийте дах будинку черепицею з хвилястим малюнком. І так далі.

 

3. Вправа “1+5+5”

Оберіть якесь слово (звісно, абсолютно випадково!). Це має бути іменник, неодмінно. Напишіть 5 слів-прикметників, які б якнайкраще характеризували обране вами слово-іменник. Це неважко, правда ж? “Яблуко” – кругле, червоне, спіле, смачне, запашне. Готово! Клас! А тепер – запишіть 5 прикметників, які абсолютно не підходять до “яблука”. Зробили? А-а-а, важкувато… Отож… Шукайте.

 

4. Вправа “Шалений генетик”

Вам потрібні аркуш паперу й маркер чи фломастер. Не вмієте малювати? Прекрасно, адже ні краса малюнка, ні його закінченість не мають жодного значення. Головне тут – саме процес. Намалюйте істоту, яка поєднує в собі якнайбільше від знайомих вам тварин. Мета вправи полягає в тому, щоб знищити будь-яку формальну логіку і акцентуватися на творенні чогось абсолютно нового. У вас може вийти крокодил з шиєю жирафи, лисячим хвостом і лускою на копитах. Усе це – чудовий результат вправи.

 

5. Вправа “Ім’я”

Щоразу протягом часу, поки ви тренуєтесь (хоча, можна й постійно) старайтеся придумати назву для будь-якого предмета, котрий вас зацікавить. Назва може бути короткою й дотепною, а може бути й досить довгою й розгорнутою. У цій праві головне, щоб кожна назва вам сподобалася, щоб ви відчули задоволення від її появи.

 

Щодня по кілька разів повторюйте ці вправи, і ви дуже скоро побачите, що у вас з’явилися нові звички й здатності, що ви стали значно креативнішими, ніж були раніше.

Щасти вам, творчі особистості!

 


 

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір